10 Ιουνίου 2019
![](https://www.synfield.gr/wp-content/uploads/2019/06/IMG_20190610_01-1-1140x512.jpg)
Νέα εγκατάσταση SynField στην περιοχή Δεξαμενή στο Κιάτο για έγκαιρη πρόβλεψη ασθενειών αμπελώνων.
Η εγκατάσταση αποτελείται από έναν SynField Head Node (HN) εξοπλισμένο με ένα μετεωρολογικό σταθμό Davis - που μετρά κατεύθυνση και ταχύτητα ανέμου, υγρασία και θερμοκρασία αέρα και ύψος βροχής - έναν αισθητήρα υγρασίας εδάφους EC-5 και έναν αισθητήρα υγρασίας φυλλώματος.
Όλες οι μετρήσεις είναι άμεσα προσβάσιμες από οποιοδήποτε υπολογιστή, laptop, tablet ή κινητό τηλέφωνο μέσω της πλατφόρμας SynField. Για τη μεγιστοποίηση της ευελιξίας και της αξιοπιστίας της εγκατάστασης, ο κόμβος SynField HN συνδέεται απευθείας με την πλατφόρμα χρησιμοποιώντας GPRS επικοινωνία.
![](../../../../wp-content/uploads/2019/06/IMG_20190610_02-2-169x300.jpg)
![](../../../../wp-content/uploads/2019/06/IMG_20190610_1-1-169x300.jpg)